Computing the zeros of the partial sums of the Riemann zeta function

Empreu sempre aquest identificador per citar o enllaçar aquest ítem http://hdl.handle.net/10045/52991
Información del item - Informació de l'item - Item information
Títol: Computing the zeros of the partial sums of the Riemann zeta function
Autors: Mora, Gaspar | Sepulcre, Juan Matias
Grups d'investigació o GITE: Curvas Alpha-Densas. Análisis y Geometría Local
Centre, Departament o Servei: Universidad de Alicante. Departamento de Matemáticas
Paraules clau: Zeros of entire functions | Exponential polynomials | Partial sums of the Riemann Zeta function
Àrees de coneixement: Análisis Matemático
Data de publicació: d’octubre-2015
Editor: Springer Berlin Heidelberg
Citació bibliogràfica: Annali di Matematica Pura ed Applicata. 2015, 194(5): 1499-1504. doi:10.1007/s10231-014-0430-6
Resum: In this paper, we introduce a formula for the exact number of zeros of every partial sum of the Riemann zeta function inside infinitely many rectangles of the critical strips where they are situated.
URI: http://hdl.handle.net/10045/52991
ISSN: 0373-3114 (Print) | 1618-1891 (Online)
DOI: 10.1007/s10231-014-0430-6
Idioma: eng
Tipus: info:eu-repo/semantics/article
Drets: © Fondazione Annali di Matematica Pura ed Applicata and Springer-Verlag Berlin Heidelberg 2014. The final publication is available at Springer via http://dx.doi.org/10.1007/s10231-014-0430-6
Revisió científica: si
Versió de l'editor: http://dx.doi.org/10.1007/s10231-014-0430-6
Apareix a la col·lecció: INV - CADAGL - Artículos de Revistas

Arxius per aquest ítem:
Arxius per aquest ítem:
Arxiu Descripció Tamany Format  
Thumbnail2015_Mora_Sepulcre_AnnaliMat_final.pdfVersión final (acceso restringido)246,44 kBAdobe PDFObrir     Sol·licitar una còpia
Thumbnail2015_Mora_Sepulcre_AnnaliMat_preprint.pdfPreprint (acceso abierto)204,65 kBAdobe PDFObrir Vista prèvia


Tots els documents dipositats a RUA estan protegits per drets d'autors. Alguns drets reservats.