Even convexity, subdifferentiability, and Γ-regularization in general topological vector spaces

Empreu sempre aquest identificador per citar o enllaçar aquest ítem http://hdl.handle.net/10045/53845
Información del item - Informació de l'item - Item information
Títol: Even convexity, subdifferentiability, and Γ-regularization in general topological vector spaces
Autors: Vicente-Pérez, José | Volle, Michel
Grups d'investigació o GITE: Laboratorio de Optimización (LOPT)
Centre, Departament o Servei: Universidad de Alicante. Departamento de Métodos Cuantitativos y Teoría Económica
Paraules clau: Evenly convex hull | Subdifferential | Strict epigraph | Γ-regularization
Àrees de coneixement: Fundamentos del Análisis Económico
Data de publicació: 15-de setembre-2015
Editor: Elsevier
Citació bibliogràfica: Journal of Mathematical Analysis and Applications. 2015, 429(2): 956-968. doi:10.1016/j.jmaa.2015.04.051
Resum: In this paper we provide new results on even convexity and extend some others to the framework of general topological vector spaces. We first present a characterization of the even convexity of an extended real-valued function at a point. We then establish the links between even convexity and subdifferentiability and the Γ-regularization of a given function. Consequently, we derive a sufficient condition for strong duality fulfillment in convex optimization problems.
Patrocinadors: MICINN of Spain, Grant MTM2011-29064-C03-02.
URI: http://hdl.handle.net/10045/53845
ISSN: 0022-247X (Print) | 1096-0813 (Online)
DOI: 10.1016/j.jmaa.2015.04.051
Idioma: eng
Tipus: info:eu-repo/semantics/article
Drets: © 2015 Elsevier Inc.
Revisió científica: si
Versió de l'editor: http://dx.doi.org/10.1016/j.jmaa.2015.04.051
Apareix a la col·lecció: INV - LOPT - Artículos de Revistas
INV - DMCTE - Artículos de Revistas

Arxius per aquest ítem:
Arxius per aquest ítem:
Arxiu Descripció Tamany Format  
Thumbnail2015_Vicente_Volle_JMathAnalAppl_final.pdfVersión final (acceso restringido)370,11 kBAdobe PDFObrir     Sol·licitar una còpia
Thumbnail2015_Vicente_Volle_JMathAnalAppl_accepted.pdfAccepted Manuscript (acceso abierto)287,07 kBAdobe PDFObrir Vista prèvia


Tots els documents dipositats a RUA estan protegits per drets d'autors. Alguns drets reservats.